Arıtılmış Gerçeklikte Hayat Videosu

Dijitalleşmenin hayatımızı nasıl etkileyeceği her zaman ilgimi çeken konulardan birisi oldu. Gittikçe daha fazla cihazdan her an internete bağlanabilmenin günlük hayatımıza etkilerini gözlemlemeye başladık bile. Google Glass gibi giyilebilir teknolojilerin hayatımıza katılması ile birlikte değişimin hızlanacağı muhakkak.

Tasarımcı ve film yapımcısı Keiichi Matsuda arıtılmış gerçeklik (augmented reality) teknolojilerinin günlük hayatımızı nasıl etkileyeceğini öngören çok ilginç bir video serisi hazırlamış. Sanırım ilgi alanımız ortak.

Augmented reality bizlerin gercek olarak algiladigi dunya uzerine ufak ayrintilar eklemeyi içeriyor. Bir örnek olarak odadaki herkesin isminin başlarının üzerinde belirmesi verilebilir. Amerikan ordusu savaş alanın da düşmanı işaretlemek için bu tür teknolojileri uzun süredir kullanıyor.

Buyrun Keiichi Matsuda’nın gözünden arıtılmış gerçeklik uygulamalarının yaygınlaştığı bir dünyanın neye benzeyeceğini izleyin. O günleri görmek ister misiniz, tamamen size kalmış.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s