Sunum: Kurumsal Girişimcilik İçin 9 Altın Kural

ballandchain1Şirketlerin yoğun rekabet ve değişim ortamına uyum sağlamaları ancak çok sayıda çalışanlarının birer girişimci gibi davranması ile mümkün.

Yıkıcı inovasyon, müşteri deneyimi yönetimi, teknolojik adaptasyon gibi çok önemli değişimlerin zorladığı şirketler, çalışanlarının bu tür değişimleri öngörmelerine, çözümler geliştirmelerine ve fikirlerini hayata geçirmek için insiyatif alıp harekete geçmelerine muhtaçlar.

Öte yandan emir-komuta zinciri ile hareket etmeye alışmış, yukarıdakilerin “düşündüğü” aşağıdakilerin ise “uyguladığı” tipik kurum kültürleri ne yazık ki kurumsal girişimcilerin işini inanılmaz zorlaştırabiliyor.

Forbes.com’da yayınlanan bir makaleden esinlenerek hazırladığım aşağıdaki sunumda kurumsal girişimciliği teşvik etmek isteyen kurumlara 9 altın öneri sunuyorum. Hadi, siz de çalışanlarının girişimcilik yeteneklerini coşturan şirketler arasına katılın.

Sunum: Kurumsal Girişimcilik İçin 9 Altın Kural’ için 2 yanıt

  • Kurumsal girişimcilik ile iç girişimcilik hep ayrı ayrı ele alınıp araştırmalar yapılmış. Bu ikilinin temel farkllarını ortaya koyan bir araştırma var mı? Ya da şöyle sorayım ikisi arasındaki farklar nelerdir?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s