Kurumsal Hayatı Bırakıp Girişimci mi Olacaksınız? Bir Daha Düşünün…

GİRİŞİMCİLER OKULU

485194245_74eb620e46_zKurumsal hayattan bunalan pek çok insan kendisini girişimciliğin serin sularına bırakıp rahatlamak istiyor. Ne var ki girişimcilik kurumsal çalışanların hayal ettikleri kadar keyifli bir dünya sunmuyor, tam tersine pek çok riski ve zorluğu barındırıyor.

O nedenle ani bir kararla güzelim işinizi bırakıp kendinizi girişimciliğin belirsizliklerle dolu yolculuğuna adamadan önce bir kez daha düşünün deriz.

İşte size üzerinde iyice kafa yormanız gereken bazı konular.

Kişilik Uyumu: Yeni bir şirkete transfer olmayı düşünseydiniz, kültürel uyum, finansal istikrar, işin sizden beklentileri, kariyer hedefleriniz gibi pek çok etmeni gözönüne alırdınız. Girişimcilik atılımınızdan önce de bunu yapmalısınız. Özellikle kişiliğinizin girişimciliğe uygun olup olmadığını analiz etmeniz çok önemli. Bunun için profesyonel bir koçluk desteği almayı da gözardı etmemelisiniz.

Çok Para Kazanma Hayalleri: Girişimcilikle ilgili en büyük beklentiniz daha çok para kazanmaksa size kötü bir haberimiz var. Çoğu yeni girişim uzun bir süre hiç para kazanmaz, hatta para kaybeder. Girişimcilikte finansal başarı sabır işidir. Çevremizdeki pek çok girişimcinin kurumsal hayatta kazanabileceklerinden…

View original post 160 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s