Hoşaf Projesini Çok Beğendim. Nokta.

trt-de-duzenlenen-programda-organik-hosaf-projesi-finale-kaldi-1502106143_0Evet açıkça söylüyorum, girişimcilik ve inovasyon konularında yıllardır danışman olarak çalışan, bu alanlarda kitaplar ve makaleler yazan birisi olarak ben Hoşaf Projesini çok beğendim.

Ve evet projeye yatırım yapmayı detaylarını anladıktan sonra pekala düşünebilirim.

“Annemin yaptığı hoşaf organik değil mi, bunun neresi yaratıcı?” diyenlerin projeyi dinlemediklerine sadece ismine ve girişimci hanımın kıyafetine takıldıklarına eminim.

Annenizin hoşafını şişeleyip marketlerde satamazsınız çünkü raf ömrü çok kısa olacaktır. Raf ömrünü uzatmak istediğinizde ise içine katkı maddeleri katmanız gerekir o zaman da doğallıktan çıkar ürün.

Genç gıda mühendisi Kübra Ağca ise hoşafın raf ömrünü pastörize etmeye gerek kalmadan uzatabileceğini iddia ediyor. Bu yepyeni bir içecek kategorisinin keşfi anlamına gelebilir. Coca Cola ve Pepsi Kübra Hanım’ın kapısını çalarlarsa hiç şaşırmam doğrusu.

Son sözüm de Kübra Hanım’a.

Sevgili Kübra projenin çok eleştiri alması doğru yolda olduğuna işaret. İnsanlar gerçekten yenilikçi fikirleri anlayamazlar ilk aşamalarda ve tepki gösterirler.

Çalışmaya devam et, başarabilirsin.

 

4 thoughts on “Hoşaf Projesini Çok Beğendim. Nokta.

  • Bora Bey, Amerika’yı yeniden bulabilir misiniz? Yapmış olduğu proje zaten hali hazırda yapılmış patentlenmiş bir şey. Ve kendisinden yıllar önce yapılmış bir çalışma. Ayrıca raf ömrünü doğal yollarla bir ürünün 1 yıla kadar uzatabilirsiniz. En basit limon, sarımsak kullanabilirsiniz. Yıllardır annelerimizin yapmış olduğu yiyeceklerde uzun ömür sağlayan tonla formül var.

    Beğen

    • Yapılan projede bir sahtekarlık varsa bu başka mesele, orasını bilemem. Annelerimizin ürünü taze tutma yöntemleri büyük sayılarda üretim ve dağıtım için uygun değil. Sevgiler.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s