İş Toplantılarında Beni Çıldırtan 5 Tip

Şu beş tip beni delirtiyorlar iş toplantılarında.

Daimi Geçler: Her toplantıya geç kalırlar. Mutlaka son anda çözülmesi gereken önemli(!) bir işleri vardır, ya da inanılmaz bir trafiğe takılmışlardır. Ya bir kere bari olsun “kusura bakmayın benim hatam” deyin ciğerimi yiyin be!

Laf Ebeleri: 3 cümleyle anlatılacak şeyi bir toplantı boyunca gevelerler. Genellikle neden bahsettiklerini pek de bilmediklerinden uzun cümlelerle bilgisizliklerini gizlemeye çalışırlar. “Toplantı odasında bir ağzın ortasına vurma terliği” olsa diye insana düşündürürler.

Yöneticim Ne Derciler: Bu tiplerle toplantı yapmak tam bir zaman israfıdır. Ya yetkileri yoktur, ya da (ki bu daha kötüsü) yetkileri olsa bile onu kullanacak cesaretleri. İnsanı “sen git patronun gelsin o zaman” demenin kabalık olmadığı inancına sürüklerler.

Eksiyle Çarpanlar: Mutlaka konuşulan fikirlerin eksik ve riskli yönlerini bulup, çok zeki gözükmeye çalışan bir tavırla ortaya koyarlar. Kardeşim zorlukları biz de biliyoruz. “Nasıl aşarızı?” söylersen zeki sayarız seni, yoksa sadece içi boş bir negatifsin işte.

Ekranların Efendileri: Onlar o sırada sanal alem toplantılarını yapmaktadırlar. Siz önemli bir şey anlatırken her daim açık olan telefonlarının ışıkları yüzlerine vurduğunda ne kadar çirkin gözüktüklerini bir bilseler keşke.

Sizi kimler çıldırtabiliyor?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s