Segway Daha Ölmemiş!

(Okuma Süresi: < 1 Dakika)

Meğerse yürümenize gerek bırakmayacak mucizevi ulaşım aracı olarak tanıtılan Segway’in hüzünlü hikayesi daha bitmemiş.

Başkan Bush’un efsane düşüşü ve onu takip eden kimisi ölümlü kazalarla kan kaybeden Segway markası, yeni sahibi Çin’li Ninebot’un yönetiminde atak yapıyor.

Lyft ve Jump gibi şirketlerle yaptığı işbirlikleri sayesinde dünya elektrikli scooter pazarının %70’ini ele geçiren Segway, yeni mopedini, dağıtım robotlarını ve motorsikletini de piyasaya sundu.

Ama Segway’in esas bombası bu yıl CES’de tanıtımına başladığı, ünlü Wall-E filmindeki disutopik dünyada tembelleşmiş insanların yürümemek için kullandıkları tekerlekli koltuklara benzeyen “S-POD” olacak gibi.

İsterseniz vücut hareketlerinizle, isterseniz de elinizin altındaki bir kumandayla yönetebileceğiniz S-POD’un hız ve güvenlik bilgileri henüz açıklanmadılar.

Öte yandan aracın kullanımının son derece kolay ve iki tekerlekli tasarımı sayesinde manevra kabiliyetinin de de çok yüksek olacağı iddia ediliyor.

Fosil yakıtlı araçların yerini kısmen de olsa alabilecek her türlü mikro-mobilite çözümününe çok önem verdiğimden paylaşmak istedim. Ne dersiniz İstanbul sokaklarında bu aracı kullanmayı deneyenlerin başına ne işler gelebilir?

Ücretsiz Haddini Aş Bülteni Üyeliği
En Güncel İçerikler E-Postanıza Gelsin
Gizliliğiniz benim için önemli.

Bir Cevap Yazın