+905325441237
bora@ozkent.co

Apple Neden Bizi Cep Telefonu Ekranından Soğutuyor?

(Okuma Süresi: < 1 Dakika)

Yeni IOS 12 kullanıcıların günün saatine, uygulamalara veya içerik türlerine göre kendilerine kullanım süresi sınırlamaları koymalarına yardımcı oluyor.

Ben bu özelliği ilginç buldum, çünkü normalde firmalar ürünlerinin kullanım süresini artırmayı isterler. Malum, daha fazla kullandığımız ürünlere daha fazla bağımlılık geliştiriyoruz.

Aklıma gelen şeytanca sebep bu değişikliğin Apple’in cep telefonundan çıkış stratejisinin öncü hareketi olduğunu düşündürmüyor değil.

Artık Apple Watch’lara sim kart takılabiliyor. Kablosuz kulaklık AirPod ile birleştirdiğinizde telefona ihtiyaç olmadan iletişim ihtiyaçlarınızı çözebiliyorsunuz.

Ama canınız sosyal medyada takılmak istiyorsa ekrana mahkumsunuz ve Apple belki de gittikçe daha sertleşen bir rekabetin olduğu cep telefonu pazarından kurtulmak için sizi ekran kullanmaktan soğutmaya çalışıyor olabilir.

Evet, ben de komplo teorilerini seviyorum, ne olmuş yani?

Bir diğer açıklama ise Apple’in son dönemde sayısı gittikçe artan ve benim “İnsanlık Dostu” sıfatını yakıştırdığım şirketlerin arasına katılma arzusu olabilir.

İnsanlık dostu firmaları bir yazıda tartışırız, o da çok ilginç bulduğum bir konu.

Siz ne düşünüyorsunuz Apple’in bu ilginç tercihi hakkında?

Bir Cevap Yazın