+905325441237
bora@ozkent.co

Büyük Şirketler İçin Aşırı Meşguliyetten Kurtulma Önerileri

(Okuma Süresi: < 1 Dakika)

Dünkü yazım epey tartışıldı. Yorumlarınızdan çok şey öğrendim, umarım siz de birbirinizden yeni şeyler duymuşsunuzdur. Benim de üç naçizane önerim olacak size.

1-Daha Az İş Yapın!

Ne kadar az iş o kadar az meşguliyet:) Daha az çeşit ürün/hizmet üretin. Ama ürettikleriniz harika olsunlar, çeşitlilik adına vasatlık tuzağına düşmeyin. Öyle bir odaklanın ki ürünlerinize, müşterileriniz vazgeçemesinler.

2-Daha Az Projeye Girişin!

Her projenin, fikrin, modanın üzerine atlamayın. Herhangi bir yeni girişime yeterince kaynak ayırmayacaksanız o işe hiç kalkışmayın.

Şirketlerde yarım yamalak yapıldığı için doğru dürüst fayda sağlamayan ama insanları çok meşgul eden o kadar çok iş var ki. Sakin olun, modaya uymak zorunda değilsiniz.

3-Daha Hızlı Deneyin!

Büyük şirketlerde ne çok sunum hazırlanıyor. Çoğunun amacı yöneticilerin bir karar almasını sağlamak oluyor. Alınması gereken karar büyüdükçe de sunum kalınlaşıyor, meşguliyet artıyor.

Startupların MVP yöntemi öğrenirseniz, fikirler üzerinde çok fazla tartışmak, sayfalarca sunum hazırlamak yerine düşük maliyetli ve riskli deneylerle fikrinizi deneyebilir, sonuçlar olumluysa aşamalı olarak daha fazla kaynak ayırabilirsiniz.

Benim 3 basit önerim bunlar.

Ne diyorsunuz?

Bir Cevap Yazın