+905325441237
bora@ozkent.co

CodeAcademy ile Kod Yazmayı Öğrenin – Hemen!

(Okuma Süresi: 2 Dakika)

i_codecademy-version-francaise3Every business is a digital business” ya da Türkçesi ile “her iş aslında dijital bir iştir” bu aralar en çok sevdiğim sözlerden. Mobil iletişim araçlarının yayılması, bulut bilişimin güçlenmesi, aplikasyonların sayısındaki inanılmaz artış ve bilgisayar yongalarının sürekli olarak güçlenmesi, küçülmesi ve ucuzlaması, her işin dijital dünya ile ilişkili bir iş olmasını de beraberinde getiriyor.

Tabii dijitalleşme yazılımlara olan ihtiyacı da derinleştiriyor. Basit bir web sitesi tasarımından, karmaşık web tabanlı satış yönetimi sistemlerine kadar pek çok alanda yenilikçi yazılımlar şirketlerin rekabet gücünde çok önemli roller oynuyorlar.

Ayrıca çoğu zaman inovasyon ve girişimcilik heveslilerinin de hayallerini hayata geçirebilmeleri için kodlama bilmeye ihtiyaçları oluyor.

Yazılımın bu kadar önem kazandığı bir dünyada “kod yazma” yeni dönemin çalışanları için en kritik bilgi ve beceri setleri arasında geliyor. Profesyonel bir yazılımcı ollmanız şart değil ama işinizi kolaylaştırmak ya da web sitenizde yapacağınız küçük bir değişiklik için en temel kod yazma becerilerine sahip olmak, artık büyük bir değer.

Ayrıca profesyonel yazılımcılara bir iş yaptıracaksanız bile, onların işinden biraz olsa anlamanız, işbirliğinizi müthiş güçlendirebiliyor. Aksi takdirde yazılımcılarla konuşmak uzaylılarla iletişim kurmak kadar zor bir işe dönüşebiliyor.

Tabii siz de benim gibi neredeyse hiç kod yazma eğitimi almamışsanız (25 yıl önce öğrendiğim Basic haricinde) işiniz zor demektir. Yoğun iş temponuzun içinde düzenli bir kod yazma eğitimine vakit ayırmak hiç kolay olmadığı gibi, sizin seviyenize uygun bir kursu bulmakta da zorlanabilirsiniz.

İşte tam burada devreye CodAcademy.com giriyor. codeacademy-logo

Ücretsiz hizmet veren CodAcademy.com sayesinde HTML, JavaScript, CSS, Python gibi popüler programlama dillerini kolaylıkla öğrenmeniz mümkün. İnternet üzerinden adım adım ve interaktif bir şekilde bu dilleri kullanarak örnek yazılımlar geliştiriyor, geliştirme seanslarının arasına serpiştirilen kısa tüyolarla da kodlama bilgilerinizi arttırıyorsunuz.

Ben şu aralar HTML öğrenmeye çalışıyorum CodeAcademy.com‘dan. Sizleri de beklerim efendim.

 

Bir cevap

Bir Cevap Yazın