DANIŞMANLIK

Bora Özkent inovasyon, inovatif ürün & hizmet tasarımı, müşteri deneyimi yönetimi ve strateji moderasyonu konularında Türkiye’nin sektöründe öncü birçok büyük markasına danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Danışmanlıkta sonuç odaklı ve metodolojik bir yaklaşım izleyen Özkent’inkurumların değişen ihtiyaçlarına uygun hizmetleri hakkında daha detaylı bilgiye bora@ozkentvetaysever.com e-mail adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.

İnovasyon Kültürü ve Altyapısının Oluşturulması

creative team

Kurumların inovasyonu destekleyen bir kültürü ve gerekli altyapıları oluşturması kolay bir yolculuk değil. Özkent bu zorlu yolculukta kurumlara yol gösteriyor ve kurumsal girişimcilik yapılarının kurulmasına destek oluyor.

Şirketlerin inovasyonu engelleyen yapısal sorunlarının keşfedilmesi ve giderilmesinde danışmanlık hizmetleri sunan Özkent, kurum liderlerinin ve yöneticilerinin inovasyon liderliğine geçişlerinde onlara mentörlük de yapıyor. Özkent ayrıca şirket fikir sistemlerinin tasarlanmasında öncü fikirleri ile yenilikler getiriyor.

Bora Özkent’in inovasyon konusundaki görüşlerini Adım Adım İnovasyon isimli kitabından ve bu blogdaki makalelerinden okuyabilirsiniz.

 


 

Marketing Global Business Growth Commercial Media Conceptİnovatif Ürün & Hizmet Tasarımı 

 

Koç Üniversitesi’nde girişimcilik dersleri de veren Bora Özkent, yalın girişimcilik metodolojilerinin kullanımı ile kurumların inovatif ürün ve hizmet tasarlayan takımlarına yardımcı oluyor.

Takım üyelerinin eğitimi ile başlayan süreç, müşteri ihtiyaçlarının anlaşılmasına yönelik saha çalışmaları, müşteri mülakat ve gözlemleri ile ilerliyor. Saha sonrası elde edilen iç görüler yaratıcı düşünme seansları ile birer fikre ve tüm detayları tanımlanmış iş modellerine dönüştürülüyor. Son aşamada ise hızlı prototiplerle müşteri geribildirimleri alınarak inovatif ürünler & hizmetler oluşturuluyor.

Özkent tüm bu süreç boyunca takımlara mentörlük ediyor ve onlara know-how desteğinde bulunuyor.


Customer Feedback, Worn Rating ButtonMüşteri Deneyimi Yönetimi

 

Müşterilerin hem firmalar arasındaki rekabet, hem de sosyal medya gibi dijital araçlar sayesinde güçlendiği günümüz iş dünyasında onları memnun etmek giderek zorlaşıyor.

Üstelik müşterileri çok memnun etmenin bile yeterli olmadığı bir dünyadayız. Onlarla güçlü bağlar kurmak için daha da ötesine geçmeli, onlara harika deneyimler yaşatmalıyız.

Oysa ne yazık ki çoğu kurum müşterilere harika deneyimler yaşatma stratejisinin etrafında kurulmamıştır. Özkent sunduğu danışmanlık hizmetleri ile kurumların odaklarını satış ve kardan, bunların asıl kaynağı olan harika müşteri deneyimleri yaşatmaya döndürmesini sağlıyor ve müşteri odaklılık transformasyonunda onlara stratejik destek sunuyor. Özkent ayrıca harika müşteri deneyimlerinin tasarlanmasında da kurumlara yardımcı oluyor.

Bora Özkent’in müşteri deneyimi yönetimi konusundaki görüşlerini Emsalsiz ve Müşteri Deneyimi 2.0 isimli kitaplarından ve bu blogdaki makalelerinden okuyabilirsiniz.


 

Back Lit Business People Discussion Cityscape Meeting ConceptStrateji Moderasyonu:

Bora Özkent, pek çok kurumun stratejik planlama süreçlerine moderatör olarak katılıyor.

Şirketlerin orta-uzun vadedeki stratejilerinin oluşturulmasında geniş katılımın sağlanabildiği strateji moderasyonu sürecinde Bora Özkent sadece toplantıyı etkin ve verimli bir şekilde yönetmekle yetinmiyor, aynı zamanda şirketler özelinde yaptığı araştırmalar sayesinde katılımcıların yaratıcı stratejiler üretmeleri için onlara ilham veriyor.

Her strateji moderasyonu seansından sonra hazırlanan sonuç raporları ile kurumların ortak aklını yazılı hale getiren Özkent, istenirse stratejilerin detaylı aksiyon planlarına dönüştürülmesinde ve takibinde de şirketlere destek oluyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s