+905325441237
bora@ozkent.co

BAŞLIKLAR

Yaratıcılık İçin İlham Nasıl Alınır? Seminerimiz fikirler bulmanın dahilikle ilişkisi olmadığını, ilham almayı öğrenen ve ilham alma kaynaklarını zenginleştiren herkesin yaratıcılığını güçlendirebileceğini çok sayıda ilginç örnekle ortaya koyuyor.

Katılımcıların “Multidisipliner İlgi”, “Ön Yargısız Bakış”, “Olumlu Sorgulama”, “Soyutlama”, “İlişkilendirme”, “networkin”, “Pozitif Ekleme” gibi temel ilham alma teknikleri ile tanışacağı bu seminerden sonra etraflarındaki ilham kaynaklarından çok daha güçlü bir şekilde yararlanacaklarına ve yaratıcılıklarını geliştireceklerine inanıyoruz.

Geleceğe Hazırlanmak İçin Ne Yapmalısınız? Geleceğe sürüklenmekten vazgeçip ona hazırlanmaya hatta onu kendi çabalarımızla kendi isteklerimizle şekillendirmeye odaklanan seminerimiz katılımcılara uzun vadeli bakış açısı kazanmanın yollarını gösteriyor.

Gelecekteki iş dünyasının neye benzeyeceğine dair temel eğilimleri ortaya koyan seminer dijitalleşme, yapay zeka, makinaların öğrenmesi ve robotlaşma gibi teknolojik değişimlerden, yalnızlaşma, dijital vatandaşlık gibi temel sosyal fenomenlere kadar pek çok radikal değişim beklentisini açıklayarak katılmcılara bir vizyon çiziyor öncelikle.

Seminer daha sonra katılımcılara günlük koşuşturmalarının içine geleceğe hazırlık çabalarını basit ve gerçekçi tekniklerle nasıl entegre edebileceklerini gösteriyor. Geleceğini yaratmak isteyen herkesi bu seminere bekliyoruz.

Kişisel İş Modelini Tasarlamak: Seminer son yıllarda çok popular bir kavram haline gelen “İş Modeli Tasarımı” ilkelerini kendi kariyerinize uyarlamanız, yepyeni fırsatlarınızı ve gelişim alanlarınızı belirlemeniz için size yol gösteriyor.

Amaçlarınızı gözden geçirmenize ve işinizin başkalarına katttığı değeri  yeniden tasarlamanıza yardımcı olan semineremizi aldıktan işinize yepyeni ve taze bir bakış açısıyla yaklaşacağınıza, yapabileceklerinizi görünce enerjinizin artacağına, kişisel iş modelinizi yeniden tasarlayarak büyük bir tağa kalkacağına eminiz.

İnovasyon: Adım Adım İnovasyon kitabının yazarı olan Özkent, 2003 yılından beri Türkiye’nin en büyük kurumlarından, kobiler ve küçük girişimlere kadar onbinlerce kişiye inovasyonun önemini, gerçekte ne olduğunu, nasıl yapıldığını ve sürecini anlattı, anlatıyor.

Seminer hem inovasyonun gerçekte ne olup olmadığının üzerinde duruyor, hem de inovasyon yolculuğununun nasıl bir süreç izlemesi gerektiğini ortaya koyuyor. Seminer aynı zamanda inovasyon takımlarının nasıl niteliklere sahip olması gerektiğini, başarıya giden yolda kritik ipuçlarını ve inovatif fikirleri kolayca bulmanın sırlarını da veriyor.

Emsalsiz Müşteri Deneyimleri Tasarlamak: Müşteri deneyimi tasarımı konusunda Emsalsiz ve Müşteri Deneyimi 2.0 adlı iki kitaba sahip olan Özkent, duyguların karar alma süreçlerindeki önemini, şirketlerin müşterilerde duygusal bağ yaratan deneyimleri nasıl tasarlayabileceğini dünyadan harika örneklerle sunuyor ve müşteri deneyimi yönetimini temel bir rekabet stratejisi olarak ortaya koyuyor.

Seminer müşterilere emsalsiz deneyimler yaşatmanın temel metodolojilerini son derece zengin örneklerle sunarken, müşteri odaklı dönüşüm yapmak isteyen firmalara yol gösteriyor. Seminer her fonksiyondan ve her seviyeden katılımcıların müşteri deneyimine bizzat nasıl katkıda bulunabileceklerini de ilginç gerçek hikayelerle anlatıyor.

Kurumsal Girişimcilik: Koç Üniversitesi MBA programında girişimcilik dersleri veren ve GirisimcilerOkulu.com web sitesinin kurucusu olan Bora Özkent aklında bir iş fikri olan kurumsal girişimcilere izlemeleri gereken yolu ve kullanabilecekleri teknikleri çok açık metodlarla anlatarak, onları harekete geçmeleri için cesaretlendiriyor.

Seminer aynı zamanda kurumsal girişimciliği mümkün kılan organizasyonel yapının, süreçlerin, insan kaynaklarının, performans değerlendirme kriterlerinin ve kurumsal kültürün de üzerinde durarak, girişimciliği kişisel çabalardan çıkarıp kurumsal bir beceriye dönüştürmenin yollarını da ortaya koyuyor.

 

 

Bir Cevap Yazın