+905325441237
bora@ozkent.co

En Çok Sevdiğim 5 İçerik Üreticisi

Geleceği Kavrayın, Dönüşümü Yönetin, Sınırlarınızı Yıkın, Haddinizi Aşın!

(Okuma Süresi: 2 Dakika)

İnternet ve sosyal medya benim için dev bir bilgi ağı.

Bu bilgi ağını zenginleştirmek için kendi üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum, o yüzden lütfen beni takip edin:)

Ama o kadar harika şeyler paylaşan o kadar harika içerik üreticileri var ki, onları insanlığa katkılarını takdir etmemek mümkün değil. İşte benim Türkçe içerikli 10 favorim:

WEB:

www.dunyahalleri.com : Serdar Kuzuloğlu’nun blog yazılarından yola çıkarak kurulan site şu anda inovasyon, teknoloji, girişimcilik ve tasarım konusunda en doyurucu içeriğe sahip Türkçe site bence. Wired ya da Fast Company gibi hayran olduğum yabancı dergilerin Türkiye’deki en yakın örneği.

www.evrimagaci.org: Bilimle ilgili bu kadar çok şeyi bu kadar kolayca öğrendiğim başka bir site daha yok. Yazarları ve kurucuları hakikaten insanlığa katkıda bulunyorlar. Site ücretsiz ama bağışlarınıza açık. Bence buraya yapacağınız bağış insanlığın gelişimine doğrudan katkıdır.

YouTube:

Kurtzgesagt-In A Nutshell: İsmi sizi endişelendirmesin, bu harika youtube kanalındaki videoların Türkçe altyazıları var. Bilim, teknoloji ve sosyal trendler hakkında çok bilgilendirici ve eğlenceli anime videolar hazırlayan site, karmaşık şeyleri anlaşılır hale getirmekte çok başarılı.

Aplikasyon:

Medium: Aynı zamanda web sitesi de olan Medium’u ne kadar az insanın kullandığını görünce hep şaşırıyorum. Bağımsız yazarların uzun form makalelerini bulabileceğiniz Medium’da Türkçe içerikler de var. Ama İngilizce bilenler için tam bir cennet. Ücretsiz versiyonu da var ama ücret ödemeye kesinlikle değer.

Linkedin:

A.Kadir Çaylı: Linkedin takip etmeye değer onlarca harika insanla dolu. Geçenlerde pazarlamasyon tarafından yayınlanan ve aralarında benimde bulunduğum 15 Takip Edilmesi Gereken Linkedin Influenceri iyi bir başlangıç olabilir. Ama bu listeye girmeyen A. Kadir Çaylı ürettiği içeriğin kalitesi ile benim için başka yerde. Keşke daha fazla üretse.

Bir de Şu Listeye Gözatın: 

Pazarlamasyon Social Influencer 30: Aralarında Nevzat Aydın, Uğur Batı, Selçuk Şirin, Sertaç Doğanay, Özgür Demirtaş gibi güçlü içerik üreticilerinin bulunduğu bu listedeki herkesi hiç sorgulamadan takip edin. Benden tavsiye.

Pek siz benim hazırladığım listeye girmeyen kimleri takip ediyorsunuz?

Paylaşın ki değerli takipçilerim de yararlansınlar ve iyi içerik üreten emekçiler daha çok takipçiyle ödüllendirilsinler.

 

 

 

 

 

2 cevap

  1. Ferhat dedi ki:

    Twitter’da @lagaribey var uzay bilimleri vb. şeylerle alakalı güzel yazıları var. Öneririm! Bu arada bu paylaşımınız da çok güzel, teşekkürler.

Bir Cevap Yazın