ÖZGEÇMİŞ

2003 yılından bu yana inovasyon, yaratıcılık, müşteri deneyimi yönetimi, dijitalleşme ve kurumsal girişimcilik alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan Bora Özkent, 1968 yılında Ankara’da doğmuştur.

1991 yılında ODTÜ İşletme bölümünden mezun olan Özkent, profesyonel hayatına Arthur Andersen’da başlamış ve şirketin kendisine sağladığı burs sayesinde 1996 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programını başarı ile tamamlamıştır.

Bora Özkent, eğitim hayatını 1998 yılında Harvard Business School’da katıldığı Strategic Retail Management (Stratejik Perakende Yönetimi) Sertifika Programı ile noktalamıştır.

Arthur Andersen Business Consulting ve Fed Training şirketlerinde üst düzey yönetici olarak görev alan Bora Özkent, çeşitlilik arz eden kariyeri sayesinde eğitimci, danışman ve iş adamı bakış açılarını geliştirmiş, olaylara çok yönlü bakabilme becerisini kazanmıştır.

Profesyonel hayatını 2004-2008 yılları arasında eğitimci ve danışman olarak görev yaparak yöneticiliğini de üstlendiği Fed Training’de noktalayan Bora Özkent, 2008 yılının mayıs ayında ise girişimciliğe karar vererek Özkent A.Ş. şirketinin kurucu ortağı olmuştur.

2011 yılında Koç Üniversitesi’nin kadrosuna yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dahil olan Özkent, 2016 yılına kadar MBA ile Master of International Management yüksek lisans programlarında girişimcilik dersleri vermiştir.

Bora Özkent 2019 yılı ilkbahar döneminden itibaren Bilgi Üniversitesi İnovasyon, Teknoloji ve Girişimcilik Yüksek Lisans Programında (Kısa adı LITE) İnsan ve Teknoloji adlı dersi vermeye başlayacaktır.

Elma Yayınları tarafından daha önce yayınlanmış “Emsalsiz” ve “Adım Adım İnovasyon” isimli iki kitabı ile “Müşteri Deneyimi Yönetimi 2.0” adlı bir de e-kitabı bulunan Bora Özkent, BoraOzkent.com adlı websitesinden ve çok sayıda takipçisi olan çeşitli sosyal medya kanallarından ülkemiz iş hayatını zenginleştirici paylaşımlarda bulunmaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce bilen, yine yayınevimiz yazarlarından Pınar Özkent’le evli Özkent, harika bir kız çocuğunun babasıdır.

Bora Özkent’in en büyük tutkuları araştırmak, yazmak ve bir de dünyayı gezmektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s