ÖZGEÇMİŞ

2003 yılından bu yana Arçelik, Bayer, Koç Holding, Sabancı Holding, TEB, Turkcell ve Yapı Kredi Bankası’nın da aralarında bulunduğu 100’ün üzerindeki seçkin kuruma inovasyon, yaratıcılık, müşteri deneyimi yönetimi ve girişimcilik alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan Bora Özkent, 1968 yılında Ankara’da doğmuştur.

1991 yılında ODTÜ İşletme bölümünden mezun olan Özkent, profesyonel hayatına Arthur Andersen’da başlamış ve şirketin kendisine sağladığı burs sayesinde 1996 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programını başarı ile tamamlamıştır. Bora Özkent, eğitim hayatını 1998 yılında Harvard Business School’da katıldığı Strategic Retail Management (Stratejik Perakende Yönetimi) Sertifika Programı ile noktalamıştır.

Arthur Andersen Business Consulting’in İstanbul ve Chicago ofisleri ile Fed Training şirketlerinde üst düzey yönetici olarak görev alan Bora Özkent, çeşitlilik arz eden kariyeri sayesinde eğitimci, danışman ve iş adamı bakış açılarını geliştirmiş, olaylara çok yönlü bakabilme becerisini kazanmıştır.

Kurumsal hayatını 2004-2008 yılları arasında eğitimci ve danışman olarak görev yaparak yöneticiliğini de üstlendiği Fed Training’de noktalayan Bora Özkent, 2008 yılının mayıs ayında ise girişimciliğe karar vererek Özkent A.Ş. şirketinin kurucu ortağı olmuştur.

2011 yılında Koç Üniversitesi’nin kadrosuna yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dahil olan Özkent, 2016 yılına kadar MBA ile Master of International Management yüksek lisans programlarında girişimcilik dersleri vermiştir.

Bora Özkent 2018 yılı sonbahar döneminden itibaren Bilgi Üniversitesi Teknolojide Girişimcilik ve İnovasyon (LITE) adlı lisansüstü programında Humans & Technology adlı dersi vermeye başlayacaktır.

Elma Yayınları tarafından yayınlanmış “Emsalsiz” ve “Adım Adım İnovasyon” isimli iki kitabı ile “Müşteri Deneyimi Yönetimi 2.0” adlı bir de e-kitabı bulunan Bora Özkent, 2012 yılında ayrıca girişimcilere yol göstermek amacıyla Girisimcilerokulu.com web sitesini kurmuştur.

Çok iyi derecede İngilizce bilen ve harika bir kız çocuğunun babası olan Bora Özkent’in en büyük tutkuları araştırmak, yazmak ve bir de dünyayı gezmektir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s