+905325441237
bora@ozkent.co

Haftanın En 5’i

Geleceği Kavrayın, Dönüşümü Yönetin, Sınırlarınızı Yıkın, Haddinizi Aşın!

(Okuma Süresi: < 1 Dakika)

Haftanın Hayal Kırıklığı: Organize İşler Sazan Sarmalı

Devam filmleri zaten ilkini aratırlar, ama bu film başka bir seviyede kötü. İlk filmle drone ile çekilen şahane İstanbul manzaraları dışında hiç bir ortak yönü yok. Yılmaz Erdoğan dökülüyor, Kıvanç Tatlıtuğ’a da yazık olmuş .

Haftanın TedX Konuşması: Teknolojinin Epik Hikayesi

Kevin Kelly’nin konuşması son dönemde en ilgimi çeken konulardan olan teknoloji ile insanın çetrefilli ilişkisini o kadar güzel anlatıyor ki. Mutlaka izlemelisiniz.

Haftanın Haberi: Bitcoin Yeniden 4.000 Doların Üstünde

Bitcoin direnmeye, bütün düşmanlarına rağmen var olmaya ve hayatlarımıza güçlü bir şekilde girmeye kararlı. Değişecek bu dünya ve daha güzel olacak her şey.

Haftanın Makalesi: Why Your Brain Needs Idle Time/Markham Heid

Öğrenme ancak beynimiz bir süre boş kaldığında gerçekleşiyor. Bu makaleyi okuyunca her gün kendinize kısa boş zaman pencereleri açmanın önemini kavrayacaksınız. İnşallah yöneticininiz de kavrar:)

Haftanın Pizzası: Miss Pizza 4 Peynir

Tam bir dört peynir pizza hastasıyım, ve bu hafta gayet abartarak (lütfen kalori hesabı ile canımı sıkmayınız) 3 ayrı restoranda yedim. Miss Pizza bu işin gerçek üstadı. Bir kez daha ikna oldum ki menüsü geniş ve zincirlerden uzak durmak, Miss Pizza gibi uzmanlara teslim olmak lazım.

Bir Cevap Yazın