+905325441237
bora@ozkent.co

Haftanın “En”leri

Geleceği Kavrayın, Dönüşümü Yönetin, Sınırlarınızı Yıkın, Haddinizi Aşın!

(Okuma Süresi: < 1 Dakika)

Haftanın Belgeseli: Çağın Gerisinde Yaşamak/Netflix

Dünyanın düz olduğuna inanan yaratıkların ortaya çıkışlarını, örgütlenmelerini, insanları ikna yöntemlerini anlatıyor. Sosyal medyanın aptallığın yayılma hızına verdiği desteği izlemek ve çocuklarımıza temel bilimsel bakışı öğretmenin önemini görmek açısından ibretlik.

Haftanın PodCasti: Off The Chain With Anthony Pompliano/Cathie Wood

Pompliano kritpo paranın en tanınan uzmanlarından. Wood ise Crispr, Genom, Blockchain, Elektrikli Araçlar gibi bozucu inovasyonlara yatırımda uzmanlaşmış Ark Invest’in kurucusu. Sohbetleri sizi geleceğin fırsatlarına götürecek.

Linki: https://itunes.apple.com/us/podcast/cathie-wood-founder-ceo-ark-invest-intersection-genomes/id1434060078?i=1000430562811&mt=2

Haftanın Kitabı: Sanatın Kısa Öyküsü/Susie Hodge/Her Kitap

Temel sanat akımlarını, eserleri ve temaları öğrenmek için şimdiye kadar okuduğum en pratik kitap. Hem siz de hem de çocuğunuzda sanatı öğrenme hevesini artıracağı kesin. Sanatsız hayat çok bayat:)

Söz: Vinod Khosla/Sun Microsystems Kurucusu

“Önemli olan tecrübe değildir. Önemli olan öğrenme hızınızdır.” Keşke ilk ben söylemiş olsaydım türünden sözlerden. Bu arada büyük bilge Vinod’un süper bir mülakatı da var:

Makale: İnternet Nasıl İcat Edildi?

Hayatımızı bu kadar etkileyen bir teknolojinin nasıl keşfedildiğini hiç merak etmediniz mi? Eğer ettiyseniz bu makale tam sizlik hem de oldukça ilginç ve eğlenceli detaylarla dolu bir makale: https://www.theguardian.com/technology/2016/jul/15/how-the-internet-was-invented-1976-arpa-kahn-cerf

Bir Cevap Yazın