+905325441237
bora@ozkent.co

İmkansız Yoktur

(Okuma Süresi: < 1 Dakika)

Elon Musk’ın uzaycılık girişimi SpaceX’i yeni kurduğu yıllardayız.

Henüz yatırım aşamasında olan ve bir tek füzeyi bile uzaya yollamamış SpaceX’in başı derttedir 2003 yılında. Çünkü en büyük müşterisi olabilecek NASA’nın bir türlü ilgisini çekememektedir.

Elon Musk’ı uzay endüstrisinin bilinçsiz çocuğu olarak gören NASA büyük ihaleleri Boeing ve Lockheed gibi devlere vermekte, Elon Musk’ın füzelerini görmeye bile tenezzül etmemektedir.

Duruma sinirlenen Musk kararını verir: NASA ona gelmezse, o NASA’ya gidecektir.

ABD Federal Havacılık Kurulu (FAA) Wright kardeşlerin ilk uçuşunun 100. yılını Washington’da kutlamaya hazırlanmaktadır.

Musk o sıralarda geliştirmekte olduğu Falcon 1 isimli 7 katlı bir bina yüksekliğindeki roketi, özel bir taşıyıcıyla kutlamanın yapılacağı müzenin önündeki caddeye getirir ve park eder.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz inanılmaz yolculuğunda devasa füze Washington bulvarlarından geçerken şehir sakinlerinin, basının ve mecburen NASA yetkililerinin dikkatini çeker tabii.

Musk bu çılgınca girişimi ile kararlılığını ve büyük şirketlere isyanını da güçlü bir şekilde dile getirmiş olur.

SpaceX’in sonraki başarıları uzay tarihinin altın sayfalarına yazılır.

Bir şey gerçekten isteyen insanlar için imkansız yoktur.

Ne dersiniz?

4 cevap

  1. Ömer Öztürk dedi ki:

    Basit ve anlaşılır bir mesaj. İmkansız olan zaten imkansızdır. Diğer yollar drnenmemişse biraz fazla glikoz yakmak ve doğru zamanı beklemek lazım.

  2. Funda Kaya dedi ki:

    O anki imkanlar dahilinde ise gerçekten imkansız yoktur, biraz zaman alabilir 🙂 çok güzel bir örnek teşekkür ederiz bora bey

Bir Cevap Yazın