+905325441237
bora@ozkent.co

Kızımızın Ameliyatında Acıbadem Maslak Deneyimi

Geleceği Kavrayın, Dönüşümü Yönetin, Sınırlarınızı Yıkın, Haddinizi Aşın!

(Okuma Süresi: 3 Dakika)

Geçen hafta bir talihsizlik yaşadık ve küçük kızımız Ece’nin apandisitinin alınması gerekti.

Meraklı eşimin ve tabii ki torunun üzerine titreyen kayınvalidemin internet üzerinden kızımıza koydukları teşhis, dinmeyen karın ağrılarından dolayı gittiğimiz Maslak Acıbadem’de doğrulandı. Ece’nin hemen ameliyata girmesi gerekti.

5 yaşında çocuğunuzun sizden koparılıp ameliyat odasına alınması ve birbuçuk saat sonra narkozun etkisiyle kendinden geçmiş şekilde yanınıza getirilmesi hiç bir ebeveynin yaşamaması gereken bir deneyim gerçekten. Neyse, şimdi Ece iyi ve sağlıklı. Olayı atlattık, şükürler olsun.

Size tuhaf gelebilir ama mesleki deformasyonum, kızımın sağlık sorunları ile boğuşurken bile nüksetti ve ister istemez Acıbadem Maslak’ın hem Ece’ye, hem de bize yaşattığı deneyimleri gözlemlemekten kendimi alıkoyamadım.

Maslak Acıbadem bir hastane olmanın yanısıra 5 yıldızlı de bir otel aslında. Odaların büyüklüğünden, kullanılan dekorasyon malzemelerin kalitesine kadar her şey lüks otellerle rekabet eder nitelikte. Bu konuda söylenecek bir şey yok.

Tabii bu lüksün bedeli son aşamadaki faturada karşınıza çıkıyor, ama ne gam. Sağolsun Aksigorta.  Yalnız kafetaryanın ve park yerinin de son derece pahallı olduğunu ve ne yazık ki sigorta kapsamına girmediğini söylemekte de fayda var. Buralara anlamsız şekilde servet döktük, hiç gözümüzün yaşına bakmadılar. Keşke sigorta kapsamına alsalar bunları da:)

Doktorumuz cerrah Gülcan Hanım harikaydı. Hem teşhis, hem ameliyat, hem de ameliyat sonrası tedavide son derece yardımcı, içten, açık, bilgilendirici ve samimiydi. Kendisine çok teşekkür ederiz. Çok şanslıymışız. Bu arada hemşireler ve hastabakıcıların da çok nazik olduklarını ve bir dediğimizi iki etmediklerini söylemekte de fayda var. Hepsine ayrı ayrı teşekkürler. Belli ki Acıbadem bu işin çok üstünde duruyor ya da biz ekstra şanslıydık.

Ece Hanım’ın Keyfi Yerine Geldikten Sonra

Ama bütün bu olumlu yönlerine karşın ciddi bir sorunu vardı Acıbadem Maslak’ın.

Bize verdikleri oda bir çocuk için hiç uygun değildi. Yatak fazla yüksek olduğundan Ece’nin ameliyatlı haliyle yataktan her iniş çıkışı o ameliyatlı haliyle bir sorun oldu.

Aynı şekilde tuvalet de fazla yüksekti ve bu durum ameliyat sonrası çokça tuvalete gitmesi gereken Ece için önemli bir sorun teşkil etti. Ayağının altına koymak için bir basamak istedik ama koca hastanede bulamadılar. Oysa doktoru tuvalette ayaklarının havada kalmamasının çok önemli olduğunu söylemişti.

Bir başka sorun da televizyon kanalları ile ilgiliydi. 4 gün boyunca otelde kalan bir çocuğun vakit geçirmesi için televizyon çok önemi. Oysa sadece 3 kanal çizgi film kanalı vardı. Evden bolca DVD taşımamız gerekti. Şunu da söylemekte fayda var: Bugün restoranlarda bile çocuklara ufak tefek hediyeler ve boyama kitapları veriliyor. Acıbadem’de böyle hoşluklardan eser yoktu. Odanın dekorasyonu da çocuğa hiç bir şey sunmadı.

Aşağıdaki videoda İngiliz tasarım gurusu Paul Bennet’in tasarım konusunda çok güzel bir konuşması var. Ağırlıklı olarak da bir hastane örneğinden gidiyor. Bu videoyu izleyip, Türkiye’nin en lüks hastanesinde bile deneyim tasarımı konusunda ne çok yol alınması gerektiğini düşünmemek mümkün değil doğrusu. Üstelik video çok da eğlencelive Türkçe altyazılı. Buyrunuz.

2 cevap

  1. Ahmet Mercan dedi ki:

    Acıbadem'de yatan hastaya %50 park indirimi var hocam (en azından Acıbadem Acıbadem'de öyle). Oda numarasını vermeniz yetiyordu. Size yansıtmadılar mı 🙂

  2. mercan macit dedi ki:

    merhaba, videonun linkini bulamadım yardımcı olabilir misiniz? şimdiden teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın