+905325441237
bora@ozkent.co

İnovasyon ve Yaratıcılık Konuşmaları

Geleceği Kavrayın, Dönüşümü Yönetin, Sınırlarınızı Yıkın, Haddinizi Aşın!

Elma Yayınevi tarafından basılan, “Adım Adım İnovasyon” ve “Büyük Kurumlar İçin İnovasyon Manifestosu” kitaplarının yazarı Bora Özkent inovasyon ve yaratıcılık konusunda Türkiye’nin en tanınınan konuşmacısıdır. Özkent’in İnovasyon ve Yaratıcılık konusunda favori konuşma başlıkları şunlardır:

İnovasyon 101:  İnovasyon yolculuğuna yeni çıkan kurum ve bireyleri hedefleyen konuşma, hem inovasyonun gerçekte ne olup olmadığının üzerinde duruyor, hem de inovasyon yolculuğununun nasıl bir süreç izlemesi gerektiğini ortaya koyuyor. Yalın girişim ve tasarımcı düşünce gibi tekniklerin nasıl kullanıldığını gösteren seminer aynı zamanda inovasyon takımlarının nasıl niteliklere sahip olması gerektiğini, başarıya giden yolda kritik ipuçlarını ve inovatif fikirleri kolayca bulmanın sırlarını da veriyor.

Büyük Şirketler İçin İnovasyon Manifestosu-: Özkent’in yeni kitabının ismini taşıyan bu konuşma büyük kurumlara güçlü inovasyon kültürleri ve altyapıları kurmanın yollarını gösteriyor. Konuşma kurum yöneticilerine yeni inovasyon fırsatları bulmak konusunda alternatif yollar gösteriyor ve kurumlarını sürekli olarak inovasyon yapabilen bir makinaya dönüştürmek için somut yapısal ve süreçsel değişim önerileri getiriyor. Startupların inovasyon becerilerinin büyük kurumlara başarılı şekilde uyarlanması da konuşmanın ele aldığı ilginç başlıklar arasında. 

Yaratıcılık İçin İlham Nasıl Alınır? Seminer fikirler bulmanın dahilikle ilişkisi olmadığını, ilham almayı öğrenen ve ilham alma kaynaklarını zenginleştiren herkesin yaratıcılığını güçlendirebileceğini çok sayıda ilginç örnekle ortaya koyuyor. Katılımcıların “Multidisipliner İlgi”, “Ön Yargısız Bakış”, “Olumlu Sorgulama”, “Soyutlama”, “İlişkilendirme”, “Networking”, “Pozitif Ekleme” gibi temel ilham alma teknikleri ile tanışacağı bu konuşmadan sonra etraflarındaki ilham kaynaklarından çok daha güçlü bir şekilde yararlanacaklarına inanıyoruz. 

Testify: Değişimin çok hızlandığı günümüz iş koşullarında şirketlerin ve bireylerin daha fazla yenilik yapması lazım. Öte yandan yenilik demek risk ve belirsizlik demek. Bu konuşma yeni fikirleri hızla, düşük risk ve düşük maliyetle denemenin yollarını gösteriyor, katılımcıları büyük fikirleri küçük deneylerle adım adım geliştirmenin yolları ile tanıştırıyor. Bu fikirlerin büyük inovasyon fikirleri olması da şart değil bu arada. İnsanların kendi hayatlarındaki küçük değişim fikirlerinden, her gün yaptıkları işi biraz farklı yapmalarına kadar pek farklı alandaki yenilikçi fikirlerini nasıl hızla deneyebileceklerini öğreten konuşma eğlenceli örneklerle dolu. 

Bora Özkent’in Konuşmacı Ajansı Mirador Speaker Agency ile Temasa Geçmek İçin…