+905325441237
bora@ozkent.co

Küçük Bir Alet Süpermarketleri Yıkacak mı?

(Okuma Süresi: < 1 Dakika)

amazon-dashÜnlü Amerikan çevrimiçi perakendecisi Amazon, bir süre önce Amazon Fresh markası ile internet üzerinden market ürünleri satma pazarına hızlı bir girişi yaptı.

Amerika’ya adım adım yayılan Amazon Fresh, aynı gün ve veya bir sonraki sabah market alışverilerinizi evinize teslim eden bir iş modeli.

Amazon’un beni heyecanlandıran iş fikri Amazon Fresh değil ama. Amazon Fresh kullanıcılarının kullanımına sunulan Amazon Dash (yukarıdaki resim) adlı küçük alet gıda perakendeciliği sektörünü kökten değiştirebilir diye düşünüyorum.

Evinizin wi-fi şebekesine bağlanan Dash ile satın almak istediğiniz ürünlerin bar kodlarını okutabiliyor ya da sesli olarak alışveriş listenizi yükleyebiliyorsunuz. Girdiğiniz bilgiler otomatik olarak Amazon Fresh hesabınıza aktarılıyor ve onaylamanız durumunda siparişinizi geçmiş oluyorsunuz. Ürünler aynı gün ya da ertesi sabah özel Amazon Fresh araçları tarafından evinize teslim ediliyor. Harika değil mi?

Market alışverişi deneyimini inanılmaz kolaylaştıran bu küçücük aleti neden mevcut süpermarket zincileri şimdiye kadar düşünemediler acaba? Yukarıdaki videoda Amazon Dash’in işleyişini izleyebilirsiniz. Keşke Türkiye’ye de bir an önce gelse.

Bir Cevap Yazın