+905325441237
bora@ozkent.co

Mutfaklar da Buluta Taşınıyor

(Okuma Süresi: < 1 Dakika)

Uber’in kurucusu Travis Kalanick yeni projesi CloudKitchen ile mutfakları buluta taşıyarak birer hizmete dönüştürmek istiyor.

Diyelim ki tek bir restoranı olan bir aşçısınız. İşlerinizi büyütmek, ürünlerinizi şehrin dört bir yanındaki tüketicilerin evlerine dağıtmak istiyorsunuz. Ama sermayeniz kısıtlı, tüm şehir için üretim yapacak mutfak ve dağıtım zinciri altyapısını da kuramıyorsunuz.

Üstelik yeni müşterilere kendinizi nasıl tanıtacağınızı bilmediğiniz gibi her mutfak açılışı bir sürü bürokratik işlemle uğraşmaya da vaktiniz yok.

İşte bu durumdaysanız CloudKitchen hizmetinize yetişiyor.

Şehrin dört bir yanına yayılmış mutfakları ve kendi işlettiği dağıtım sistemi ile CloudKitchen size çok düşük sermaye yatırımı ve bürokratik dertlerden uzak süreci ile şehrin dört bir yanındaki müşterilere ulaşmanızı sağlıyor.

CloudKitchen aynı zamanda güçlü veri bankası sayesinde yeni müşterilere ulaşmanıza ve kendinizi onlara pazarlamanıza da yardımcı oluyor.

Önümüzdeki yıllarda CloudKitchen gibi uygulamaların başka sektörlere de yayılacağını ve iş kurmak isteyen ama sermaye yetersizliği nedeniyle hareket edemeyen girişimcilere önemli fırsatlar sağlayacaklarına inanıyorum.

Galiba herkes için girişimci olma fırsatları artıyor, ne dersiniz?

Bir Cevap Yazın