+905325441237
bora@ozkent.co

Neden Yolluyorsunuz İnsanları İnovasyon Eğitimine?

(Okuma Süresi: < 1 Dakika)

sales-training-not-working.jpg

Haftada en az bir grupla inovasyon eğitimi yapıyorum. Sanırım hayatta en tutkuyla yaptığım şey de bu zaten.

Ama bazı eğitimlerde canım çok sıkılıyor, çünkü katılımcılar öğrendikleri şeylere bayıldıklarını ama bunları kendi şirketlerinde asla uygulayamayacaklarını söylüyorlar.

Haklı da olabilirler, çünkü inovasyon bir kurumun tüm temel yapı taşlarının, yönetişim altyapısının ve liderlik anlayışının değişmesini gerektiren stratejik bir dönüşüm aslında. Çoğu şirket bunları yapamadığından inovasyonu da yapamıyor. Bir kaç kişiyi eğitime göndermek şirketleri inovatif hale getirmiyor.

Biliyorum, kendi ekmeğimle oynuyorum ama söylemeden de edemeyeceğim. İnovasyonu temel bir stratejik olarak görmeyen ve buna göre büyük yapısal değişimlere hazır olmayan şirketlerin inovasyon yapması imkansız.

Boşuna gönderiyorsunuz o gençleri eğitime, hem zamanınızı, hem de paranızı boşa harcıyorsunuz. Gençlerin eğitiminden önce üstyönetim eğitimi ile başlayın, onları şirketin dönüşümünden sorumlu kılın, işte o zaman yol almaya başlayacaksınız.

 

Bir cevap

  1. […] işimi baltalayan inovasyon eğitimleri konusundaki dünkü yazımın olağanüstü ilgi görmesinden cesaretlenerek, kendimi mahvetmek konusunda bugün bir adım daha […]

Bir Cevap Yazın