+905325441237
bora@ozkent.co

Netflix Dizilerinde İlk 5’im

(Okuma Süresi: < 1 Dakika)

Bugün sizlerle en çok sevdiğim dizileri paylaşmak istedim, bakalım zevklerimiz uyuşuyor mu? Birkaç yeni öneriye de hayır demem açıkçası.

1- Peaky Blinders: Tüm zamanların en iyi dizisi. Shelby kardeşlerin ‘işlerini’ nasıl bir mücadele ile büyüttüklerini izlerken ailenin bir parçası oluyorsunuz adeta. Görüntü kalitesi senaryonun bile ötesinde bu arada.

2-Narcos: Açılış jeneriğinin müziği yeter yahu. Kolombiya ölmeden gezeceğim yerler hedeflerimin arasında. Pablo’nun toprağın altına gömdüğü paralara rastlarsam bir yerlerde gezi planını erkene çekeceğim.

3-Black Mirror: Hep anlattığım teknolojik gelişmelerin nereye varacağını yaşatan disütopik kabus evreni. Senarist Charlie Broker’in aslında köşe yazarı olması dizinin her bir bölümümünü gelecekten bir habere çevirmeye yaramış adeta.

4-Punisher: Biliyorum, Punisher gibi Rambo kılıklı bir diziyi ilk beşte görmeme kızanlar olabilir. Ama ben zaten iflah olmaz Marvel hayranayım ve bence bu dizide de Marvel anti-kahraman yaratmak konusunda tüm tecrübesini konuşturmuş.

5-Penny Dreadful: Vampirler, kurt adamlar, Frankenstein, cadılar, şeytan… Hepsi bir dizide, daha ne ister ki insan. Londra’nın iç karartıcı sokaklarında dönen şeytansı hikayeleri izlemeye doyamadım.

2 cevap

  1. Neşem dedi ki:

    Sırasıyla izliycem 👍🏻 Naçizane tavsiye how to get away with murder ☺️

Bir Cevap Yazın