+905325441237
bora@ozkent.co

Oyun Değiştiren Teknoloji Trendleri (2)

(Okuma Süresi: 2 Dakika)

Dün başladığımız yazı dizimize 3 önemli trendle devam ediyoruz.

Trend-3: Depolamanın, Uygulamaların ve İletişim ağlarının Sanallaştırılması, sanal ortamların güvenliği geliştikçe hem büyük hem de küçük işletmeler tarafından devam eden bir şekilde kabul görecekler. 

Mobil aygıtların olağanüstü bilgisayar kapasitelerine erişime izin verecek şekilde sanallaştığına ve örnek vermek gerekirse satın alma ve lojistik gibi süreçlere uyarlandığını  görmeye devam edeceğiz.
Trend-4: Öğrenim ve Eğitimin Oyunlaştırılması, hepsi fotoğraf gerçekliğinde 3 boyutlu ara yüzleri sayesinde kullanıcıların sarmal bir deneyim yaşamasına odaklanmış olan, kendini tanılayan (self diyagnostik), etkileşimli, oyun benzeri ve rekabetçi olan yetenek tabanlı öğrenme sistemleri ve gelişmiş simulasyonları kullanma ile ilgili zorlu bir trendi ateşleyecek. 

Bazıları Xbox ve PlayStation gibi var olan donanım sistemleri üzerinde çalışmak için bu oyun tekniklerini kullanmak amacıyla yazılımlar geliştirecekler. Paylaşımın da dâhil olduğu bu sosyal etmen başarıyı getirecek.

Trend-5: Sosyal Çalışmalar, organizasyonlar “bilgi veren” modelde bir Bilgi Döneminden, “iletişim kuran ve bağlayan” modelde bir İletişim Dönemine geçtikçe yeni bir acillik seviyesine ulaştı. 

İşletmeler için geliştirilmiş Sosyal Yazılım, ilişkileri, işbirliklerini, iletişim ağlarını, sosyal onayları ve daha pek fazlasını bağlayan uygulamaların yeni bir uyarlama seviyesine ulaşacak. 

Sosyal Araştırma, pek çok kilit tüketici ölçülerinin gerçek zamanlı analizini sağlayan milyonlarca günlük Tweet iletisi ve Facebook konuşmalarına ulaşmak için, Wall Street’i söylemeye bile gerek yok, pazarlamacılar ve araştırmacılar tarafından artan bir şekilde kullanılıyor olacak. 


Bir Cevap Yazın