+905325441237
bora@ozkent.co

Oyun Değiştiren Teknoloji Trendleri (3)

(Okuma Süresi: 2 Dakika)

Trend-6: Akıllı Telefonlar & Tabletler Bizim Esas Kişisel Bilgisayarlarımız Oldu ve Mobil Web uygulamaları olmazsa olmaz bir özellik haline geldi. 

Girişimci mobil stratejileri geliştirmek, mobil veri, mobil medya, mobil satışlar, mobil pazarlama, mobil ticaret, mobil finans, mobil ödemeler, mobil sağlık gibi alanlardaki patlamaları gören işletmeler için zorunlu hale geldi. 

Mobil iletişim teknolojilerindeki bu hareketlilik, her boyuttaki işletmelerin mobil uygulamaları kullanarak nasıl pazarlama yaptıklarını, iletişim kurduklarını, işbirliklerinde bulunduklarını, eğitim ve öğrenim aldıklarını ve inovasyon yaptıklarını değiştirmelerine olanak sağlayacak.
Trend-7: 3 Boyutlu Yazıcı (Katkısal İmalat), üç boyutlu yazıcılar, genellikle plastik ya da metal gibi malzemelerinin, son ürün bitene kadar katman katman inşa edildiği devrimsel türde bir imalatı temsil eder. 

Orijinal olarak prototiplerin baskılarını yapmak için tasarlanmış olan 3 boyutlu yazıcılar, artan bir şekilde mücevher, iPhone kapları, ayakkabı, araba kontrol paneli, jet motor parçaları, protez uzuvlar ve çok daha fazlası gibi son ürünlerin baskısını çıkarmak için de kullanılmaya başladı. Bu yeni teknoloji böylece şirketlerin daha hızlı, yerel ve çok daha az masrafla imalat yapmalarına izin vermiş oluyor.
Trend-8: Dijital Kimlik Yönetimi, yeni yazılımlar kullanıcılarına birden fazla kimlik hesaplarını iş ve kişisel iletişim ağları üzerinden daha iyi yönetme olanağı sundukça, hem şirketler hem de bireyler için artarak daha önemli bir hale gelecek. Akıllı cep telefonunuz ve tabletiniz ile birleştirilmiş Yeni Nesil Biyometrikler hem kimlik yönetimi hem de güvenlik açısından kilit bir role sahip olacaklar.


Bir Cevap Yazın