+905325441237
bora@ozkent.co

Paketinizi Fotoğrafla Göndermek?

(Okuma Süresi: 2 Dakika)

shypPaket teslimatı, ya da biz de daha sık kullanılan tabiriyle “kurye” sektörü çok gelişmiş iş kollarından bir tanesi. UPS, FedEx, DHL gibi küresel oyuncular paketinizi Dünya’nın herhangi bir yerine göndermek konusunda harika hizmetler veriyorlar. Türkiye’den de Yurtiçi, Aras, MNG gibi kargo şirketlerinin oldukça başarılı operasyonları var.

Bütün bunlara karşın Amerika’lı girişimci Kevin Gibbon, paket teslimatı müşterilerinin çözülmemiş bir problemini keşfetmiş ve yatırımcıları ikna ederek 2.1 Milyon Dolar toplayıp Shyp adlı yenilikçi girişimi hayata geçirmeyi başarmış.

Shyp bir cep telefonu aplikasyonu. Göndermek istediğiniz objenin fotoğrafını bu aplikasyonla çekiyor ve gideceği adresi yazıyorsunuz. Başka hiç bir şey yapmanıza gerek yok; ürünü kutuya koymak, etiketlemek gibi işlerin hiç birine emek harcamanız gerekmiyor.Shyp’in “kahraman” adını verdiği çalışanlarından  birisi adresinize gelip ürünü sizden alıyor ve paketlemeden, adres etiketlerinin hazırlanmasına kadar herşeyi sizin adınıza hallediyor. Daha sonra Shyp sizin adınıza FedEx, DHL, UPS gibi kargo şirketleri ile ilişkiye girip en iyi fiyatı alarak kargonuzu yolluyor.

Uzun yıllardır hiç bir inovasyonun yapılmadığı paket teslimatı sektöründe taptaze bir fikirle müşterilerine hizmet vermeye başlayan Shyp’in satışları düzenli olarak yükseliyor. Sizin adınıza yapılan fiyat pazarlıkları sayesinde paketlerinizi daha ucuza gönderebildiğiniz gibi, paket göndermekle ilgili emek isteyen sevimsiz işlerden de kurtulmuş oluyorsunuz.

Shyp’in başarısı aslında son derece gelenekselleşmiş iş modellerinde bile inovasyon ve girişimcilik fırsatlarının yattığını gösteriyor. Yeter ki siz müşteri problemlerine ve yenilikçi çözümlere kafa yorun, fırsatlar bitmez.

Aşağıdaki videoda Shyp’in işleyişi açıklanıyor.

Bir Cevap Yazın