+905325441237
bora@ozkent.co

Valisi ve Eminiyet Müdürü Kitap İmzalatan İl: Niğde

(Okuma Süresi: 2 Dakika)

Anadolu’da konuşma ve eğitim yapmanın tadı her zaman başkadır.

İstanbul’un eğitim ve konuşmadan bıkmış insanlarının tersine, Anadolu insanı bilgiye, gelişime ve yeni şeyler duymaya çok daha hevesli, eğitimcisine karşı da aynı derecede çok daha saygılı ve ilgilidir daima.

Muazzam yemeklerle ve sımsıcak ağırlamayla cisimleşen geleneksel Anadolu misafirperverliği de işin cabası tabii.

Dün Niğde Sanayi ve Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde, İzgören Akademi tarafından düzenlenen Bilfest, Anadolu şehirlerinde katıldığım en muhteşem organizasyonlardandı.

Değerli konuşmacılar Ahmet Şerif İzgören ve İnan Acılıoğlu ile birlikte Acun Erkuloğlu’nun moderatörlüğünde yaklaşık 750 kişilik bir kitleye, hıncahınç dolu bir sınıfta geleceğe hazırlanmak konusunda ipuçları verdiğimiz seminerlere, katılımcıların ilgisi gerçekten çok büyüktü.

Öğrencisinden, öğretim görevlisine, iş adamından, küçük esnafına, milletvekilinden, kamu memurlarına kadar inanılmaz çeşitlilikte insanın izlediği seminerin bir parçası olmaktan büyük zevk aldım.

Seminer sonrasındaki kitap imzalama ve sohbet ortamlarında Niğde’nin güzel insanlarının akıllıca sorularına yanıtlar vermek de ayrı keyifliydi.

Ama benim için hiç şüphesiz seminerin en keyifli anı Niğde İl Emniyet Müdürü’nün bizzat, Vali’sinin ise yardımcısı aracılığı ile kitaplarımı imzalatmasaydı. Sayın emniyet müdürü ile polisin dijitallaşme projeleri üzerine kısa sohbetimize ise paha biçilmezdi.

Türkiye’de bazen içimizi karartan gelişmelerin olduğu bir gerçek.

Ama 750 kişinin bütün bir gün boyunca yeni şeyler öğrenmeye çalıştığı, valisi, iş adamı, esnafı, öğrencisi, ev hanımı ve emniyet müdürü ile kitaba, bilgiye bu kadar saygılı insanları ile Anadolu’nun her zaman büyük bir potansiyeli içinde tuttuğu da kesin.

Sanırım hepimizin rolü bu potansiyelin ortaya çıkmasına yardımcı olmak.

Teşekkürler Niğde,

Tekrar görüşmek üzere.

Bir Cevap Yazın