+905325441237
bora@ozkent.co

Yaşasın Cuma Geldi!

(Okuma Süresi: 2 Dakika)

Beyaz yakalı dostlarımın içini perşembe akşamından bir sevinç kaplar.

Yüzdeki stres hafiften silinir, perşembe geceleri daha geç yatılır, arkadaşlarla dışarıda buluşulur. Ne de olsa ertesi gün Cuma! Yani pazar akşam üstlerinin kasvetinin tam tersi.

Yıllardır gözlemleyip üzüldüğüm bir gerçek bu maalesef. Bir çok ofis çalışanından fazla çalıştığım halde çok şükür ki bu durum bana yabancı.

Bunun en büyük nedeni ise basit: Seviyorum ben bu işi!

Sevdiğim için yeni bir şeyler üretmeye çalışmak zorlamıyor, hafta sonu mesaisi canımı yakmıyor, sabahlamak pof dedirtmiyor.

Hepimizin olduğu gibi benim işin de sevilmeyecek bir sürü yanı var aslında. Beni asıl zinde tutan şey hayatımı kazanıp, zamanımı verdiğim işimi mükemmel yapma tutkum.

Her gün başka şirketlere benzer şeyleri anlatmaya çalışsam da, aynı heyecanı duyuyorum çünkü yine yapabileceğimin en iyisini yapmak istiyorum. Tabi takdir dinleyenlerin, ama önemli olan benim işin sonucunda nasıl hissettiğim.

Eğer çalışırken ben bu işi süper yaptım diyebiliyorsam, işimi geliştirmek için yeni yollar arıyorsam, mükemmele taşımak için kafa yoruyorsam; iyi bir şeyler yaptıkça daha çok seviyorum işimi.

Benim tavsiyem mesleğiniz ne olursa olsun, yaptığınız işi mükemmel yapmaya çalışın. İster plazada çaycı olun, ister çiçekçi, ister bankada gişe görevlisi.

Elinizdekini mükemmel yapmaya çalışıp, her gün üzerine bir şeyler koyduğunuzda başka bir seviyorsunuz işinizi. O zaman da ne pazar akşamı kasveti, ne cuma neşesi.. Bize her gün bayram 🙂

Bir Cevap Yazın