+905325441237
bora@ozkent.co

Yeni Yıl Planlarınıza Şimdiden Gülebilirsiniz

(Okuma Süresi: 2 Dakika)

Yeni yıla şurda kaç gün kaldı? Bu yıl yapamadıklarımızı 2016’da yapacağız değil mi?

Eminim bazılarınız planlar yapmaya, planlarınızı bir sürü para saydığınız şık ajandalara işlemeye başladınız bile. Daha çok spor, daha çok okuma, daha iyi ilişkiler, daha çok çalışmak…

Ne yazık ki bu planların çoğunu gerçekleştiremeyeceksiniz. Kendi tecrübelerimle sabit. Ayrıca bu konuda çokça araştırma da var. Ama bugün ciddi takılmayalım, yeni planları hakkında matrak özlü sözler okuyup kendimize gülelim, ne dersiniz?

  • Hiç kullanmayacağımız o spor salonu üyeliğini yenileme zamanı geldi. (It’s time to renew that gym membership we’re never going to use again.)
  • Yeni yıl planım bana yeni yıldan beklentilerim hakkında sorular soran insanlarla asla görüşmemek. (My New Year’s resolution is to stop hanging out with people who ask me about my New Year’s resolutions.)
  • Tanrım, senden yeni yıl dileğim kalın bir banka hesabı ve incecik bir vücut. Lütfen geçen yıl yaptığın gibi bu iki dileğimi birbirine karıştırma. (Dear God, my prayer for next year is a fat bank account and a thin body. Please don’t mix these up like you did this year.)
  • Bu yıl yeni yıl planları yapmasam iyi olacak sanırım… çünkü daha hala geçen yılki planımı gerçekleştirmek üzerinde çalışıyorum (I probably shouldn’t be making any new resolutions this year…mainly because I’m still working on the ones from last year.)
  • Pek çok insan yeni yılı eski alışkanlıklarına yeni bir başlangıç yapmak için heyecanla bekliyor. (Many people look forward to the New Year for a new start on old habits.)

Neyse, daha fazla moralinizi bozmayım, belki siz yeni yıl planları yapıp bunları gerçekleştirebilen şanslı azınlıktansınız.

 

 

Bir Cevap Yazın